Polska i Niemcy zacieśniają współpracę obronną
00:53
Polityka
Polska i Niemcy zacieśniają współpracę obronną
Polska i Niemcy podpisały dwustronne porozumienie obronne – poinformowali w środę 17 czerwca ministrowie obrony obu państw.

Warszawa kontynuuje wzmacnianie współpracy obronnej z partnerami, w obliczu rosnących obaw związanych z zagrożeniem ze strony Rosji. 

Polska podpisała już umowy obronne z Francją i Wielką Brytanią, a obecnie pracuje nad podobnym porozumieniem z Włochami.

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius podkreślił znaczenie partnerstwa dla bezpieczeństwa w regionie.

„Bez silnej współpracy niemiecko-polskiej i polsko-niemieckiej nie można wyobrazić sobie bezpiecznego i skutecznego odstraszania na wschodniej flance” – powiedział podczas konferencji prasowej z udziałem polskiego ministra obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Dokument został podpisany w 35. rocznicę zawarcia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Więcej materiałów wideo
Turcja nigdy nie uznała rozbiorów Polski
Szczyt V4: rozmowy o bezpieczeństwie i współpracy regionalnej
Prezydent Polski z wizytą w Ankarze
Izraelski przedstawiciel przy ONZ „Bądź cicho”
Zabójstwo rosyjskiego artysty w Białej Podlaskiej. Przedstawiciele rządu o zatrzymaniu podejrzanego
Ukraińskie drony uderzyły w rafinerię w Moskwie
„Jestem szefem”
Atak ukraińskiego drona. Pożar wybucha w moskiewskiej rafinerii
Minister spraw zagranicznych: „Inszallah” porozumienie USA–Iran będzie długotrwałe
Ćwiczenia NATO na Bałtyku: USA testują drony