Podczas pierwszego od kilku lat spotkania premierów państw V4 przywódcy rozmawiali o współpracy regionalnej, sprawach europejskich, bezpieczeństwie, polityce energetycznej oraz aktualnych wyzwaniach geopolitycznych.
Premier Donald Tusk ocenił że, jeśli państwa V4 będą rozumieć, że to, co je łączy, jest silniejsze niż to, co je dzieli, „to Europa zacznie nas słuchać”. Wskazał, że wspólne interesy państw V4 dotyczą m.in. energii, migracji i rolnictwa, a także wynikają ze wspólnego położenia geograficznego „nie mówiąc o geografii czy o wspólnej historii”.
Grupa Wyszehradzka, powołana w 1991 roku, stanowi forum współpracy politycznej i gospodarczej między Węgrami, Polską, Czechami i Słowacją.
