Warszawa kontynuuje wzmacnianie współpracy obronnej z partnerami, w obliczu rosnących obaw związanych z zagrożeniem ze strony Rosji.
Polska podpisała już umowy obronne z Francją i Wielką Brytanią, a obecnie pracuje nad podobnym porozumieniem z Włochami.
Niemiecki minister obrony Boris Pistorius podkreślił znaczenie partnerstwa dla bezpieczeństwa w regionie.
„Bez silnej współpracy niemiecko-polskiej i polsko-niemieckiej nie można wyobrazić sobie bezpiecznego i skutecznego odstraszania na wschodniej flance” – powiedział podczas konferencji prasowej z udziałem polskiego ministra obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Dokument został podpisany w 35. rocznicę zawarcia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
