Zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych
01:11
Polityka
Zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych
Premier Donald Tusk mówił we wtorek (2 czerwca) o wprowadzeniu od 1 września zakazu korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów poniżej 16. roku życia w szkołach.

Podobne rozwiązania wprowadzono już m.in. w Holandii, Korei Południowej i Włoszech, gdzie zakazano używania smartfonów w szkołach ze względu na ich negatywny wpływ na koncentrację i zachowanie uczniów. W innych krajach ogranicza się lub planuje ograniczyć dostęp dzieci do mediów społecznościowych.

Projekt ustawy przewiduje zakaz używania telefonów przez dzieci w wieku 7–15 lat na terenie szkoły, także podczas przerw między lekcjami. Szkoły miałyby również otrzymać podstawy prawne do wprowadzenia systemu, w którym uczniowie musieliby oddawać telefony do przechowywania na czas pobytu w szkole. 

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, który ma wprowadzić zakaz. Projekt trafi teraz do Sejmu.

Więcej materiałów wideo
Turcja nigdy nie uznała rozbiorów Polski
Szczyt V4: rozmowy o bezpieczeństwie i współpracy regionalnej
Prezydent Polski z wizytą w Ankarze
Izraelski przedstawiciel przy ONZ „Bądź cicho”
Zabójstwo rosyjskiego artysty w Białej Podlaskiej. Przedstawiciele rządu o zatrzymaniu podejrzanego
Ukraińskie drony uderzyły w rafinerię w Moskwie
Polska i Niemcy zacieśniają współpracę obronną
„Jestem szefem”
Atak ukraińskiego drona. Pożar wybucha w moskiewskiej rafinerii
Minister spraw zagranicznych: „Inszallah” porozumienie USA–Iran będzie długotrwałe